Väärtustada inimeste eluviiside mitmekesisust ja mõistavad selle seotust loodusega, teadvustavad igaühe tähtsust kogukonnas, teevad vastutustundlikke valikuid nii loodusvarade kasutamisel kui tarbijana, austavad teiste inimeste tööd.
Teema on väga lai. Sellel on palju aspekte, mille hulgast saab rõhuasetused valida ka mitme aasta jooksul sama teemat valides. Teemat saab hästi käsitleda projektõppe abil, aga ka traditsioonilisemate õppemeetoditega.
Üldjoontes on sisuks meie ja maailma seosed väiksemas (pere, haridusasutus, maakond, riik) ja suuremas (Euroopa Liit, muu maailm) mastaabis ning vastutustundlikud tarbimisvalikud ja muud otsused. Uurida võib teisi kultuure ja võrrelda neid eesti omaga, aga ka eesti-siseselt, näiteks murdepiirkondade kultuur võrreldes kirjakeelsega.
Teema alla mahub kõik, mis tutvustab inimeste eluviisi erinevates paikades, maades ja loodusvööndites ning kujundab arusaama mitmekesisuse väärtuslikkusest. Globaalne kodakondsus hõlmab ka kaubanduse vormide üle arutamist, samuti lapstööjõu kasutamise ning inimeste ja loodusvarade ekspluateerimise teemat.