Pöörata tähelepanu energiakulutusele, ohutusele, keskkonnasaastele ja edendada keskkonna- ja tervisesõbralikumat, liikuvat eluviisi.
Transpordi teemat on hea valida neis haridusasutustes, kus on halb liikluskorraldus või tuuakse palju lapsi autodega kohale. Rohetiim peaks koostama ja läbi viima küsitluse, millisel viisil ja kustkaudu kooli või lasteaeda tullakse, kaardistama ohtlikud teelõigud ning vajadusel kavandama alternatiive. Kui kasutatav koolitee on jalgsi või rattaga liikumiseks ohtlik, siis tuleks võimalusel soovitada teisi marsruute. Samuti tuleks võtta ühendust kohapeal liiklust korraldavate ametnikega ja paluda liikluskorralduses muudatusi teha. See pole alati võimalik, kuid vahel on halva liikluskorralduse näol tegemist tähelepanematuse või mugavusega ning olukorda saab muuta.
Lasteaias võiks selgitada lapsevanematele jalgsi liikumise tervislikkust ning paluda parkida lasteaiast mõnisada meetrit kaugemal ja koos lapsega lasteaeda jalutada.
Ka koolis tuleks innustada õpilasi rohkem jala, tõuke- või jalgrattaga kooli tulema. Selleks tuleks koostöös kooli pidajaga rajada kooli juurde jalgrattamajad või 35 -parklad. Ühiselt võiks kooli läheduses kokku leppida punktid, kus sõbrad saavad kohtuda ja koos kooli tulla. See tugevdab sõprust.