KIK on varasemalt pakkunud keskkonnaprogrammi eri alaprogrammide toel projektitoetust rohekooli tegevuste elluviimiseks – keskkonnateadlikkuse programm, ringmajanduse programm. Samuti heitkogustega kauplemise süsteemist (HKS) on toetatud lasteaedade rohetehnoloogiaalast teadlikkust tõstvaid tegevusi (tähtaeg oli 8.juuli 2024).
2025. a kevadel lasteaiad KIK-ilt järgmise õppeaasta õppekäikudeks toetust taotleda ei saa. Ette valmistatakse süsteemi muudatust, kus toetus antakse otse keskkonnahariduskeskustele. Mis tingimustel hakkavad keskused õppeasutustele tasuta programme pakkuma, ei ole veel teada.
Hetkel ühtegi lasteaedadele suunatud taotlusvooru käimas ei ole.
Hoiame teid KIKi rahastusvõimalustega kursis nii siin kui rohekooli postiloendi abil.
Tallinna õppeasutustel on võimalik teha koostööd MTÜ-de (nt asumiseltsid, kodanikuühendused) ja keskkonnahariduskeskustega, kes saavad keskkonnateadlikkuse tõstmisega seotud tegevuste jaoks eraldi toetust taotleda keskkonnavaldkonna projektide taotlusvoorust. Tegevused peavad toimuma Tallinna linnas. Taotluse tähtaeg 3. märts 2025, täpsem info siin.
Toetuse tingimusi ja toetatavaid tegevusi muudetakse igal aastal, taotlemise aeg on üldjuhul 15.-31.okt
2024. a oli sihtgrupiks koolieelsete lasteasutuste lapsed ja haridusasutuste 1.-9. kl õpilased. NB! Toetust sai taotleda üksnes haridusasutuste nimel, mis osalevad ka koolipiima ja/või puu- ja köögivilja pakkumise meetmes ja toetust saab taotleda tegevuste elluviimiseks, mis on seotud puu- ja köögivilja ja/või piima ja piimatoodete pakkumisega.
Toetatavad tegevused olid:
Toetussummad on PRIA poolt ette antud, vt tingimusi jm täpsemalt siit.
Rohelise kooli programmi poolt palume eelistada mahetooteid ja mahetootjaid ning kasutada ära ka võimalust selgitada tavapõllumajanduse ja mahetootmise erinevust.
Maailmapäeva(de) jaoks saab üldjuhul kaks korda aastas (sügisel ja talvel) toetust taotleda Mondo Maailmakoolilt.
2024/25 õa tähtajad on 7. okt 2024 ja 20. jaan 2025. Rahastuse taotlemine toimub läbi maailmapäevade registreerimisvormi ja toetuse summa jääb tavapäraselt vahemikku 150-350€. Uuri täpsemalt siit.
Tootjavastutusorganisatsioon OÜ (TVO, kes on üks pakendijäätmete tasuta äraveo võimaldajaid meie võrgustikus) antava toetuse maksimumsuurust ühe projekti kohta ei ole määratud, teavitustööks plaanitavad kulud peavad olema otseselt seotud projekti elluviimisega. 2024. aastal oli neil plaanis erinevatele kogukonnaprojektidele kokku jagada kuni 10 000 eurot. Projektide rahastamise kõige olulisemad kriteeriumid on võimalikult suur inimeste kaasatus ja uudsed ideed, kuidas sorteerimise alast infot levitada. Taotlusvoor on avatud, esitatud projektitaotlusi vaadatakse läbi jooksvalt.
Erinevate rahvusvaheliste projektide puhul on hea mõte teha koostööd teiste Eco-Schools programmi õppeasutustega ning panustada projekti tegevustega rohekooli arengusse.
Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuur pakuvad aeg-ajalt sobivaid taotlusvoore ja rahastust. Samuti erinevad Nordplus programmid.