→ Teadmiste kogumine. 29. aprillil toimuvad õpetajate veebiseminarid (lasteaedadele ja koolidele eraldi), kus saab teadmisi putukate elust ja putukate ning taimede vahelistest suhetest. Hea stardipunkt kampaaniaks valmistumiseks! Oodatud kõik õpetajad!
→ Õppimine rühmas ja klassis. Kampaania keskmes on praktiline õppimine ja avastamine. Õppekogumiku, slaidiesitluste ja lisamaterjalide (mängud, katsed) abil tutvuvad lapsed ja õpilased tolmeldajate ehituse, elu ja tegevustega. Kampaania materjalid keskenduvad 9 putukaliigile lasteaias ja 18 liigile koolis.
→ Õppimine õues
Hoolitsetakse ja uuendatakse tolmeldajate elupaiku kooli või lasteaia aias.
Tehakse ülesandeid, mänge ja vaatlusi kasutades õuesõppelina
→ Tolmeldajate vaatlused kooli- või lasteaia aias
– Koolid osalevad loodusvaatluste minimaratoniraames ajavahemikus 5. mai – 6. juuni.
– Lasteaiad kasutavad kampaania vaatluslehti ning võiksid vaatlus teha nt kolmel päeval mai- ja juunikuu jooksul.
→ Tagasiside
Pärast kampaanias osalemist täidetakse tagasisidevorm, mis aitab tegevusi kokku võtta ja jagada õnnestumisi.
→ Suvised jätkutegevused
Kõik huvilised – lapsed, õpilased, õpetajad ja pered – saavad vaatluste ja looduse avastamisega iseseisvalt jätkata kogu suve jooksul. Vaatluslehtede linki saab jagada ka lapsevanematele või anda vaatluslehed lastele suveks koju kaasa.
Täpsem info kampaania kodulehel: https://rohelinekool.ee/tunne-tolmeldajat/
Kampaania “Tunne tolmeldajat” toimub projekti “Enhancing climate awareness and sustainability education through Eco-Schools network collaboration” raames ja koostöös FEE Norwayga. Projekti rahastab Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismide kahepoolsete suhete fond.